HAKKIMIZDA

VIKING GROUP

​Viking Grup kurucu ortakları Can KOBAL ve İbrahim YILDIRIM, iş hayatına 1994 yılında Kemer’de kurdukları bir mağaza ile atılmışlardır.

Grubun ilk oteli olan 70 odalı Viking Suite Otel 1999’da Kemer merkezde faaliyete geçmiştir.

2003 yılında inşaat işine giren Viking Grup, o tarihten bu yana Kemer ve çevresinde 40 projede toplam 1.200 farklı tipte konut inşaa etmiştir. Üretilen konutlar başta İskandinav ülkeleri olmak üzere farklı ülkelerin vatandaşları tarafından yoğun talep görmektedir.

İnşaat işi ile birlikle Grubun diğer faaliyet alanı olan tur operatörlüğü 2003 yılında Norveç Oslo’da kurulan Tyrkiareiser AS markası ile başlamış, 2008 yılında İsveç Stockholm’da kurulan Turkietresor i Sverige AB markası ile devam etmiştir.

İşletmesi gruba ait olan dört yıldızlı 94 odalı Viking Nona Beach Otel 2006 yılında faaliyete geçmiştir. Grubun üçüncü oteli olan beş yıldızlı, 198 odalı Viking Star Otel, kapılarını 2007 yılında açmış ve halen Kemer merkezde hizmet vermektedir.

Viking Grup halen Viking Star, Viking Nona ve Viking Suite otelleri ile otelcilik alanında, Thevikinghome markası ile inşaat alanında, Tyrkiareiser AB ve Turkietresor i Sverige AB markaları altında ise tur operatörlüğü alanlarında faaliyetlerine devam etmektedir. Grubun ilk faliiyete başladığı mağaza ise Viking Center adı altında Kemer merkezde halen faaliyetine devam etmektedir.

Misyonumuz

Sizler için Rahat Konforlu ev yaşam tarzınıza uygun keyifli ve yuzurlu yapılar sunmak.

Vizyonumuz

Olabildiğince doğa ve mimariyi birleştiren, bunu yaparken doğadan ilham alınan en kaliteli malzemeler kullanarak günden güne değerlenen yapılar inşaa etmek.

KURUCULARIMIZ

VİZYONERLER

Can Kobal

1968 yılında Rize’nin Hemşin ilçesinde doğmuştur. 1989 yılında 19 Mayıs Samsun Üniversitesi Turizm Otelcilik bölümünden mezun olmuştur. 3 yıl İngiltere’de dil eğitimi için kalmıştır. Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir. 1990 yılından beri Kemer’de ticari faaliyetlerini sürdürmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

İbrahim Yıldırım

1968 yılında Adana’da doğmuştur. Norveç ve İsveç’te eğitim görmüştür. Çok iyi derecede Norveçce, İsveççe ve İngilizce bilmektedir. 1990 yılından beri Kemer’de ticari faaliyetlerini sürdürmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.